+ 420 728 354 176 (po - pá 9:00 - 17:00)
"Všechny operáky na jednom místě"

Jak to funguje

Co je to operák?

Operák je velmi oblíbená alternativa k pořízení nového nebo ojetého auta. Auto si nepořizujete, ale pouze si ho na předem dohodnutou dobu a kilometry pronajímáte. S vlastnictvím auta je spojeno mnoho dodatečných nákladů a starostí jako: registrace vozidla, servis, údržba, pojištění, pneumatiky, pneuservis, rozhlasový poplatek a následný prodej a pořízení nového auta. Všechny tyto starosti vyřeší za Vás operák. Leasingová společnost v rámci uzavřené smlouvy uhradí a zajistí všechny výše zmíněné starosti a povinnosti. Klient pouze jezdí.

Pro koho je operák určen?

Operák je určen pro soukromé osoby, podnikatele a firmy. Pokud jste plátce DPH, tak si můžete uplatnit nárok na odpočet DPH. Nespornou výhodou operáku je nižší pořizovací cena a nižší provozní náklady ve srovnání, když si pořídíte auto do soukromého vlastnictví.

Jaké služby jsou zahrnuty ve splátce operáku?

Ve splátce operáku může být zahrnuto:

 1. Kompletní pojištění, tj.: zákonné povinné ručení, havarijní pojištění a pojištění skel. Výši spoluúčasti a pojistného krytí si můžete nastavit dle Vašich potřeb.
 2. Garanční a periodický servis, který v sobě zahrnuje práci a materiál dle předpisu výrobce.
 3. Kontrolu a údržbu dílů podléhající běžnému opotřebení dle pokynů výrobce, např.: výměna brzdných destiček a kotoučů, stěračů, provedení STK, dezinfekce klimatizace, výměna žárovek, doplnění motorového oleje, měření a seřízení geometrie a další.
 4. Tovární záruka na auto po celou dobu pronájmu. Pokud dojde k poruše, tak veškeré náklady uhradí výrobce.
 5. Zimní kola nebo pneumatik včetně přezouvání.
 6. Uskladnění zimních kol nebo pneumatik.

Mohu měnit služby v průběhu nájmu?

Ano, u operáku je možné měnit rozsah služeb v průběhu nájmu.

Jsou s pořízením operáku spojeny nějaké další poplatky?

Ne, operák je moderní služba pronájmu auta a při uzavření se neplatí žádný poplatek. Jediným nákladem nájemce je měsíční nájemné a služby, které nejsou zahnuté ve splátce operáku.

Co je třeba pro uzavření smlouvy?

Vždy budete vyplňovat Formulář základních údajů žadatele. Pokud žádáte jako firma o operák na Hyundai, tak v tomto případě tento formulář nevyplňujete. Pro urychlení procesu schvalování smlouvy tento formulář posíláme v potvrzení poptávky.

Dále budete dokládat bonitu:

 1. Pokud žádáte jako soukromá osoba, budete dokládat tři výplatní pásky nebo tři výpisy z bankovních účtů.
 2. Pokud žádáte jako podnikatel, budete dokládat jedno daňové přiznání.
 3. Pokud žádáte jako firma, budete dokládat jedno daňové přiznání. U Hyundai se dokládají dvě daňové přiznání za poslední dvě období.

Jak dlouho trvá dodání auta na operák?

U skladových aut je dodání cca do 14 dní od podpisu smlouvy. U aut do výroby záleží na dodací lhůtě výrobce.

Poradíte my s výběrem auta a operáku?

S výběrem auta a operáku Vám rádi poradíme. Auta nás baví a o operáku víme všechno. Stačí zavolat a vše probereme telefonicky.

Může mě někdo při převzetí auta a uzavření smlouvy zastupovat?

Ano, je to možné. Pro tyto případy mají leasingové společnosti připravené vzory plných mocí. Neváhejte nás požádat o vzor plné moci pro konkrétní obchodní případ.

Je součástí operáku povinná výbava auta?

Ne, auto je dodané bez povinné výbavy.

Může v průběhu operáku dojít ke změně nájemného?

Ke změně nájemného může dojít pouze v následujících případech:

 1. Změní-li se cena pojištění.
 2. Dojde-li k zákonné změně výše daní nebo poplatků.
 3. Požádáte o změnu parametrů smlouvy.

Mohu mít na vozidle firemní polep?

Ano, můžete mít. Polep musíte odstranit před vrácením auta leasingové společnosti.

Jak se provádí STK, když nejsem vlastník a nemám technický průkaz?

Zažádáte leasingovou společnost o zaslání technického průkazu, provedete STK a pak vrátíte technický průkaz leasingové společnosti. Pokud ve splátce operáku je servis, tak STK neplatíte vy ale leasingová společnost.

Jak se řeší pokuty a přestupky?

Každá pokuta je okamžitě uhrazena leasingovou společností a přefakturována Vám jako nájemci.

Jak postupovat při nehodě s pronajatým autem?

Kontaktujte leasingovou společnost, která Vám poskytne asistenci s odtahem do nejbližšího servisu.

Kdo smí auto řídit?

Auto může řídit každá osoba, které auto zapůjčíte a má platné řidičské oprávnění. Tedy je v pořádku, že auto bude řídit Váš rodinný příslušník nebo Váš známý. V případě dlouhodobé zápůjčky auta je dobré požádat leasingovou společnost o udělení souhlasu s užíváním třetí osobě. Za pokuty nebo úhradu pojistné spoluúčasti ručíte Vy jako nájemce.

Kdy se kontrolují najeté kilometry?

Najeté kilometry se kontroluje pouze na konci pronájmu při vrácení auta leasingové společnosti.

Mohu měnit limit najetých kilometrů v průběhu pronájmu?

Pokud Vám nájezd nevychází, můžete v průběhu smlouvy nájezd vždy zvýšit nebo i snížit.

Co se stane, pokud překročím sjednaný limit najetých kilometrů?

Leasingové společnosti mají volnou hranici kilometrů obvykle 5 000 km. Pokud překročíte sjednaný nájezd maximálně do výše volné hranice, tak neplatíte nic navíc. Ve smlouvě je poplatek za každý překročený kilometr nad rámec volné hranice.

Je možné pozastavit nájemné?

Ano, nájemné si můžete pozastavit, obvykle maximálně na 3 měsíce, a poté uhradit vše najednou i s následujícím nájemným. Vždy je třeba se dohodnou s leasingovou společností. Podmínky přerušení platby nájemného se liší dle leasingové společnosti.

Mohu smlouvu ukončit předčasně?

Ano, můžete smlouvu ukončit předčasně po dohodě s leasingovou společností. Vyplníte elektronický formulář pro výpočet nákladů předčasného ukončení, uhradíte sjednanou částku a vrátíte auto. Další možnost je převést smlouvu na třetí osobu.

Jak se řeší drobná poškození auta při vrácení?

Leasingová společnost má seznam akceptovatelných a neakceptovatelných poškozeních pro vracená auta. Neakceptovatelná poškození Vám budou po ukončení smlouvy vyfakturovaná. Doporučujeme Vám využít služby leasingové společnosti a nechat auto před předáním předběžně prohlédnou a poškození nechat opravit. Můžete využít havarijní pojištění nebo u drobných oprav uhradit z vlastních zdrojů.

Při převzetí auta technik s Vámi sepíše předávací protokol a určí, která poškození jsou a která nejsou akceptovatelná. Následně leasingová společnost vystaví klientovi fakturu za neakceptovatelná poškození.

Mohu auto po skončení nájmu odkoupit?

Ano, můžete. Před ukončením pronájmu Vám přijde nabídka na odkup auta za aktuální tržní cenu.